XXII Ogólnopolskie Mistrzostwa Radców Prawnych i Aplikantów w Tenisie Ziemnym (sierpień 2023 r.)

Ogólnopolski turniej radców prawnych i aplikantów organizowany przez Fundację Radców Prawnych „Subsidio Venire” pod patronatem Krajowej Izby Radców Prawnych, dziennika ogólnopolskiego Rzeczpospolita, rozegrany został na kortach Arki Grynia w dniach 24-26 sierpnia. Edycja turnieju kontynuowana jest od dwudziestu dwu lat, zaczęła się na kortach w Sopocie. Rozgrywki prowadzono zarówno w tradycyjnych kategoriach singla, debla i miksta, jak i w grupach wiekowych.

W sobotę 26 sierpnia br. zostały rozegrane mecze półfinałowe i finały wszystkich kategorii. W poprzednich dniach rozgrywki odbywały się w systemie grupowym. Czterdziestu zawodników reprezentujących izby w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Koszalinie, Bydgoszczy, Lublinie, Poznaniu, Gdańsku, Olsztynie, Szczecinie, Rzeszowie i Łodzi, walczyło bez dłuższych chwil wytchnienia na sześciu mączkowych kortach otwartych. Trzy dni rywalizacji wymagały wzmożonej koncentracji i niezachwianej sprawności fizycznej. W czasie meczu nie można było pozwolić sobie na żadne słabości, przeciwnik tylko czekał na to, by wykorzystać je i przekuć na własny sukces. Gry podwójne rozegrano według tych samych zasad co singlowe. Bez stosowania „ przewag” tzn. przy uwzględnieniu reguły „złotej piłki, co przesądzało o wyniku gema. Każdy z zawodników stawał do meczu z zamiarem jego wygrania, lecz wygrać mecz jak też cały turniej w danej kategorii, mógł tylko jeden zawodnik/zawodniczka, jedna para w kategorii gier podwójnych.

Ostatnim meczem turnieju, był mecz finałowy kategorii mixt, na korcie głównym z udziałem pań i panów, reprezentujących OIRP w Szczecinie, Warszawie i Katowicach. Z chwilą rozegrania piłki meczowej, ogólnopolski turniej radców i aplikantów został zakończony.

Mistrzowie wszystkich kategorii otrzymali puchary i inne drobne nagrody, ufundowane przez sponsorów i organizatora turnieju. Najlepsza zawodniczka turnieju Joanna Olszówka – Zarzecka otrzymała puchar ufundowany przez patrona medialnego redakcję Rzeczpospolitej.

Dziękujemy  Zarządowi Fundacji „Subsidio Venire”, pani Magdalenie Witkowskiej – Dziekan Izby Gdańskiej, panu Michałowi Korwek – jednocześnie Wiceprezesowi Krajowej Rady Radców Prawnych, który obowiązki  gospodarza dzielił z zawodniczymi oraz  sponsorowi napojów firmie FoodCare Sp. z o.o. Specjalne podziękowania dla wszystkich pracujących przy organizacji sportowego wydarzenia, cennej i obdarzonej szacunkiem środowiska imprezy. Szkoda, że w tej dyscyplinie nie ma remisów a poziom tegorocznej edycji turnieju był wybitnie wysoki.

Zakończenie prawniczych mistrzostw zbiegło się z otwarciem wielkiego US Open, w którym gra Iga Świątek i Hubert Hurkacz.  Zbieżność tych terminów dla uczestników radcowskich mistrzostw Polski jest optymalna, stworzyła możliwość uczestniczenia w emocjach rozgrywek światowego tenisa. Wzbogaceni  ostatnimi doświadczeniami, teraz będziemy mieli czas, by spokojnie podglądać, uczyć się od najlepszych. Wytrwali amatorzy, podobnie jak i zawodowi tenisiści znamy radość ze zwycięstw, smak porażek uczących pokory. Tak samo jak zawodowcy, zdarliśmy niejedną parę butów, ganiając za żółtą piłeczką do upadłego. Tym razem obyło się bez kontuzji, w dobrej atmosferze rozegrane zostały wszystkie mecze, na dobrze przygotowanych kortach. Witalności młodszych zawodników, wytrwałej walki bardziej doświadczonych graczy, nie było miary. Spędzony na gdyńskich kortach czas, nie zostanie zapomniany.  Żal tylko, że nie starczyło czasu na sopocką plażę. Wśród uczestników ceniących ideę sportowej rywalizacji, nie ma przegranych, łączy nas pasja, dobra energia i potrzeba sportowej rywalizacji fair play. Teraz kibicujemy Idze i Hubertowi, życzymy im zdobycia Wielkiego Szlema.

We are the champions !

Dorota Chrabota,
OIRP Warszawa


Za nami kolejne udane mistrzostwa zorganizowane przy współpracy z Krajową Izbą Radców Prawnych, słoneczne i po raz pierwszy pod patronatem dziennika ogólnopolskiego Rzeczpospolita , przy udziale sponsorów OIRP w Gdańsku i FoodCare Sp. z o.o. Partnerem mistrzostw było Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska zaś partnerem medialnym także dwumiesięcznik „Radca Prawny”. Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy nagrali się i sportowo zmęczeni szczęśliwie wrócili do siebie. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział i zapraszam na następne mistrzostwa, zaplanowane w dniach 22-25 sierpnia 2024 r.

Michał Korwek,
Prezes Zarządu Fundacji Radców Prawnych „Subsidio Venire”

Wyniki:

XXII OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA POLSKI RADCÓW PRAWNYCH i APLIKANTÓW

PANOWIE OPEN

III MIEJSCE
PATRYK RYSZEWSKI
KRZYSZTOF SOBCZYŃSKI

II MIEJSCE
BARTŁOMIEJ CHERKA

I MIEJSCE
PAWEŁ BILICKI

PANOWIE +36

III MIEJSCE
LESZEK GŁÓWCZEWSKI

II MIEJSCE
MICHAŁ GARZOMBKE

I MIEJSCE
JAKUB BOROWSKI

PANOWIE +46

III MIEJSCE
MAREK DUSZYŃSKI
WALDEMAR SIKORSKI

II MIEJSCE
JAROSŁAW DOBROWOLSKI

I MIEJSCE
MARCIN JĘDRUSEK

PANOWIE +56

III MIEJSCE
MACIEJ MISIEWICZ
ZBIGNIEW LICHOCKI

II MIEJSCE
SŁAWOMIR LEŚNIEWSKI

I MIEJSCE
PIOTR ZARZECKI

PANOWIE +66

II MIEJSCE
ANDRZEJ NOWICKI

I MIEJSCE
BOGDAN DOBIJA – DZIUBCZYŃSKI

PANIE OPEN

III MIEJSCE
WERONIKA GOZDEK

II MIEJSCE
MARTA KOCUR

I MIEJSCE
NELA LITAWSKA

PANIE +36

III MIEJSCE
ALEKSANDRA PAWŁOWSKA – STEGIENTA
MARZENA KUCHARSKA – DERWISZ

II MIEJSCE
DOROTA CHRABOTA

I MIEJSCE
JOANNA OLSZÓWKA – ZARZECKA

GRA PODWÓJNA PANÓW

III MIEJSCE
MICHAŁ KORWEK / JAKUB BOROWSKI
BARTŁOMIEJ CHERKA / PIOTR ZARZECKI

II MIEJSCE
PAWEŁ BILICKI
SŁAWOMIR LEŚNIEWSKI

I MIEJSCE
JAROSŁAW DOBROWOLSKI
MARCIN JĘDRUSEK

GRA PODWÓJNA PAŃ

III MIEJSCE
IWONA SKROK / ŻAKLINA KOŚCIUK
MAGDALENA SZEPCZYŃSKA – BIELAWSKA / MARZENA KUCHARSKA DERWISZ

II MIEJSCE
MARTA KOCUR / ALEKSANDRA PAWŁOWSKA – STEGIENTA

I MIEJSCE
DOROTA CHRABOTA / JOANNA OLSZÓWKA – ZARZECKA

GRA MIESZANA

III MIEJSCE
ŻAKLINA KOŚCIUK / WALDEMAR SIKORSKI
ALEKSANDRA PAWŁOWSKA – STEGIENTA / JAKUB BOROWSKI

II MIEJSCE
JOANNA OLSZÓWKA – ZARZECKA / PIOTR ZARZECKI

I MIEJSCE
DOROTA CHRABOTA / PAWEŁ BILICKI

POCIESZENIE

III MIEJSCE
SŁAWOMIR RUTKA
PAWEŁ TOŁOTKO

II MIEJSCE
JAROSŁAW PUPIAŁŁO

I MIEJSCE
JAN RABCZUK

GOŚĆ PANOWIE

I MIEJSCE
JACEK KOWALCZYK


GOŚĆ PANIE

II MIEJSCE
IWONA SKROK

I MIEJSCE
ŻAKLINA KOŚCIUK

NAGRODA FAIR – PLAY

DLA DOROTY CHRABOTY ZA CIERPLIWOŚĆ W OCZEKIWANIU NA SPOTKANIE.

NAJLEPSZA ZAWODNICZKA
JOANNA OLSZÓWKA – ZARZECKA I MIEJSCE SINGIEL, I MIEJSCE

GRA PODWÓJNA, II MIEJSCE GRA MIESZANA


Więcej zdjęć w galerii – XXII Mistrzostwa Radców Prawnych w tenisie (2023)

Udostępnij: