To wydarzenie zostało zakończone

Szkolenie
19-22.10.2023r.
Krynica Zdrój

Szanowni Państwo,
Fundacja Radców Prawnych „Subsidio Venire” w Warszawie  we współpracy z Krajową Izbą Radców Prawnych oraz Wolters Kluwer Polska serdecznie zaprasza radców prawnych, na szkolenie, które odbędzie się w dniach 19 – 22 października 2023r. w hotelu „Pegaz” w Krynicy Zdrój.

ZA SZKOLENIE UCZESTNIK OTRZYMA 40 PKT. SZKOLENIOWYCH.

Tematyka :

 1. ZAGADNIENIA KOSZTÓW SĄDOWYCH W SPRAWACH CYWILNYCH
  • 1.  Zasady orzekania o kosztach sądowych w orzeczeniu kończącym postępowanie
  • 2.  Zwolnienie od kosztów sądowych przy szczególnym uwzględnieniu problematyki przedsiębiorców
  • 3.  Wynagrodzenie radcy prawnego jako pełnomocnika z wyboru
   • a. Wniosek o wynagrodzenie
   • b. Zwrot wydatków
   • c. Spis kosztów
  • 4. Wynagrodzenie radcy prawnego jako pełnomocnika z urzędu
  • 5.  Wynagrodzenie radcy prawnego jako kuratora procesowego
 2. ODPOWIEDZIALNOŚĆ CYWILNOPRAWNA CZŁONKÓW ORGANÓW OSÓB PRAWNYCH ZA ZOBOWIĄZANIA TYCH OSÓB WYPADEK ICH NIEWYPŁACALNOŚCI
  • 1. Zagadnienia materialnoprawne
   • a) Odpowiedzialność na zasadach ogólnych (art. 415 k.c.)
   • b) Odpowiedzialność na zasadzie art. 21 ust. 3 Prawa upadłościowego
   • c) Odpowiedzialność na zasadzie art. 299 Kodeksu spółek handlowych
   • d) Odpowiedzialność na zasadzie art. 116 Ordynacji podatkowej
   • e) Odpowiedzialność na zasadzie art. 31 Ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych
   • f) Wpływ epidemii COVID-19 na odpowiedzialność za zobowiązania na wypadek niewypłacalności
   • g) Zakres roszczeń odszkodowawczych
  • 2. Zagadnienia procesowe:
   • a) właściwość sądu
   • b) ciężar dowodu
   •  c) formy obrony dłużnika
   •  d) dowód na wysokość na szkody

wykładowca Sędzia Sądu Rejonowego w Tarnowie – Zbigniew Miczek

Aktualnie wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury oraz OIRP w Krakowie i OIRP w Rzeszowie.  Od 2017 roku jest wykładowcą na studiach podyplomowych organizowanych przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego z zakresu prawa karnego gospodarczego, prawa zamówień publicznych oraz z zakresu prawa restrukturyzacyjnego, upadłościowego i finansowanego. Uczestniczył w pracach zespołów:  Ministra Sprawiedliwości ds. reformy prawa upadłościowego,  Ministra Gospodarki do spraw systemowych rozwiązań w zakresie polubownych metod rozwiązywania sporów gospodarczych, ułatwiających wykonywanie działalności gospodarczej – Ministra Gospodarki ds. prawa gospodarczego.  Autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu procedury cywilnej, prawa gospodarczego i upadłościowego. W swoich zainteresowaniach naukowych skupia się̨ na ekonomicznych aspektach sporów i procesów sądowych, roli biegłego w postępowaniach sądowych, przyczynach niewypłacalności, podmiotowości przedsiębiorców, eliminowaniu ryzyka związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej na styku przedsiębiorcy z organami władzy publicznej, wpływem postępowań sądowych na efektywność prowadzenia biznesu oraz jawności publicznej funkcjonowania sądów.

 1. Szantaż emocjonalny. Jak bronić się przed manipulacją?

„Wymiana głasków między ludźmi”. O grach i rolach  psychologicznych praktycznie.

wykładowca dr hab. n. hum. Anita Frankowiak

Praktyk biznesu, doradca biznesowy, certyfikowany tutor, mentor, dyplomowany coach, kulturoznawca, filolog,  komunikolog, specjalista ds. komunikacji międzykulturowej, specjalista z zakresu protokołu dyplomatycznego, wystąpień publicznych oraz trener z 27-letnią praktyką zawodową z międzynarodowym certyfikatem Transforming CommunicationTM nr PL 01050. Profesor na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie (Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej) oraz Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie (Instytut Zarządzania i Nauk Technicznych). Przeprowadziła ponad 11 900 godzin szkoleniowych i ponad 2000 doradztwa dla przedsiębiorców udzielając feedbacku oraz pomagając im przy budowaniu strategii rozwojowych, założeń organizacyjnych firmy, planów naprawczych i w eksporcie produktów na rynki międzynarodowe. Zrealizowała ponad 200 godzin indywidualnego i grupowego wsparcia coachingowego, w tym także dla przedsiębiorców. Ma ponad 300 referencji i opinii nt  swojej pracy, jakości szkoleń, warsztatów oraz zrealizowanego doradztwa. Wszystkie one poświadczają wysoką jakość oferowanych przez Instytut Dyplomacji usług i zachęcają do stałej współpracy.

Koszt uczestnictwa w szkoleniu dla radców prawnych wynosi 1290 zł od uczestnika.

W ramach kosztów oferujemy Państwu nie tylko szkolenie z wybitnymi wykładowcami, ale również zakwaterowanie w czterogwiazdkowym Hotelu Pegaz (ul. Czarny Potok 28) w pokojach 2-3 osobowych, a na Państwa życzenie nawet w studiach 4 osobowych. To nowoczesny obiekt wtopiony w urokliwe zbocza Beskidu Sądeckiego. Położony naprzeciwko hotelu stok Jaworzyna Krynicka oferuje szlaki turystyczne, rowerowe, ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną. Warto zwiedzić „ perłę poleskich uzdrowisk” czyli miasto Krynica Zdrój. W cenie pobytu w hotelu zawarte jest nieograniczone korzystanie z siłowni, sauny, basenu, jacuzzi oraz Wi-Fi. Dla gości monitorowany parking w cenie pobytu.

Zapraszamy

Prezes Zarządu
Fundacji Radców Prawnych
„Subsidio Venire”Partnerzy


Załączniki

Informacja o przetwarzaniu danych dla osób podających swoje dane osobowe celem udziału w wydarzeniu w dniach 19-22.10 2023r., Krynica Zdrój
12 września 2023
140 KB
Karta zgłoszenia – 19-22.10 2023r., Krynica Zdrój
12 września 2023
22 KB
Harmonogram szkolenia w dniach19-22.10 2023r., Krynica Zdrój
12 września 2023
190 KB
Udostępnij: