To wydarzenie zostało zakończone

Szkolenie w Kołobrzegu w dniach 6‑9 czerwca 2024

Szanowni Państwo,
Fundacja Radców Prawnych „Subsidio Venire” w Warszawie we współpracy z Krajową Izbą Radców Prawnych oraz Wolters Kluwer Polska serdecznie zaprasza radców prawnych, na szkolenie, które odbędzie się w dniach 6 -9 czerwca 2024 r. w hotelu „Ikar Plaza” w Kołobrzegu.

ZA SZKOLENIE UCZESTNIK OTRZYMA 40 PKT. SZKOLENIOWYCH.

Tematyka :

 1. KPC 2024 – nowa procedura cywilna po zmianach.
 2. Nowe zasady doręczeń.
 3. Nowy model rozprawy zdalnej.
 4. Nowe zasady postepowania dowodowego.
 5. Sądowy podział majątku wspólnego – problemy praktyczne.

wykładowca Sędzia Sądu Okręgowego Grzegorz Karaś

Sędzia Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Specjalista w dziedzinie prawa cywilnego, prawa europejskiego oraz prawa nowych technologii. Zajmuje się informatyzacją sądownictwa. Od 2010 r. bierze czynny udział w projektowaniu i w wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych w sądach powszechnych. Pełnomocnik Koordynatora Krajowego ds. wdrażania systemów informatycznych w sądach powszechnych w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. W latach 2012–2014 Zastępca Dyrektora Departamentu Informatyzacji i Rejestrów Sądowych Ministerstwa Sprawiedliwości. Członek komitetów sterujących i zespołów projektowych projektów informatycznych prowadzonych przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Autor publikacji z zakresu informatyzacji wymiaru sprawiedliwości.

6. Zmiany wprowadzone Ustawą z dnia 28 lipca 2023r.o zmianie ustawy – Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2023 poz.1615) tj. nowelizacja aktów prawnych dotyczących postępowania spadkowego Kodeks cywilny – regulujący zasady dziedziczenia i dzielenia spadku oraz związane z tym roszczenia, Kodeks rodzinny i opiekuńczy – uściślający kwestie dziedziczenia w relacjach rodzinnych, Kodeks postępowania cywilnego– opisujący reguły postępowania sądowego w sprawach spadkowych.

 • zmiana przesłanek uprawniających do uznania za niegodnego dziedziczenia
 • zawężenie kręgu spadkobierców ustawowych
 • zmiany zasad składania oświadczenia o przyjęciu/odrzuceniu spadku
  -zmiany zasad dotyczących odrzucania spadku przez rodziców w imieniu małoletnich dzieci.
 • zrzeczenie się dziedziczenia
 • zmiany w zakresie procedury ustalania kręgu spadkobierców ustawowych (m.in. art. 699 i 672 kpc)
 • postanowienia spadkowe po zmianach przepisów – nowe elementy
 1. Zmiany wprowadzone Ustawą z dnia 26 stycznia 2023 r. o fundacji rodzinnej (Dz.U. 2023 poz. 326)
 • zmiany w zakresie zachowku
 • wprowadzenie możliwość odroczenia terminu zapłaty zachowku/ rozłożenia go na raty lub obniżenia jego wysokości
 • umowy o zrzeczenie się zachowku.

wykładowca sędzia Monika Biała

Sędzia Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu. Absolwentka studiów podyplomowych “Prawo i Gospodarka Unii Europejskiej” (Uniwersytet Wrocławski Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii) oraz “Prawo Cywilne dla Sędziów” (PAN w Warszawie). Wykładowca na szkoleniach z zakresu postępowania cywilnego i egzekucji oraz konferencjach m.in. w zakresie informatyzacji sądownictwa, zastosowania nowych technologii w postępowaniu cywilnym, w procesie windykacji. Prowadzi szkolenia adwokatów i radców prawnych.

Koszt uczestnictwa w szkoleniu dla radców prawnych:
w pokoju dwuosobowym wynosi 1430 zł od uczestnika,
w pokoju jednoosobowym wynosi 1880,50 zł od uczestnika. BRAK POKOI JEDNOOSOBOWYCH

W ramach kosztów oferujemy Państwu nie tylko szkolenie z wybitnymi wykładowcami, ale również zakwaterowanie w obiekcie „Ikar Plaza” w pokojach jedno-, dwuosobowych. Hotel położony jest we wschodniej, bardzo spokojnej dzielnicy Kołobrzegu. Tylko 100 metrów dzieli go od pięknej, piaszczystej plaży. W cenie pobytu w hotelu zawarte jest korzystanie z kompleksu basenów, saun oraz salki fitness (siłowni).

Informujemy, że zakwaterowanie w pokojach jednoosobowym odbywa się według kolejności zgłoszeń, którą należy potwierdzić kontaktując się mailowo z Fundacją Radców Prawnych „Subsidio Venire”.

Rezygnacja z udziału w szkoleniu, potwierdzona mailowo subsidiovenire@kirp.pl, jest możliwa najpóźniej na 14 dni przed jego rozpoczęciem. Rezygnacja późniejsza, bez względu na jej przyczynę, powoduje powstanie zobowiązania pokrycia pełnych kosztów udziału.

Zapraszamy

Prezes Zarządu
Fundacji Radców Prawnych
„Subsidio Venire”


Załączniki

Karta zgłoszenia – 6-9.06.2024r. w Kołobrzegu
9 maja 2024
198 KB
Harmonogram szkolenia w dniach 6-9.06.2024r. w Kołobrzegu
9 maja 2024
198 KB
Informacja o przetwarzaniu danych dla osób podających swoje dane osobowe celem udziału w wydarzeniu w dniach 06-09.06.2024r. w Kołobrzegu
9 maja 2024
245 KB
Udostępnij: