Kolejne XIII spotkanie integracyjne „Mazury Cud Natury” za nami…

Zakończyło się w Mikołajkach XIII ogólnopolskie spotkanie integracyjne „Mazury Cud Natury” zorganizowane przez Fundację Radców Prawnych Subsidio Venire przy współudziale Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie, Wolters Kluwer Polska i pod patronatem Krajowej Izby Radców Prawnych. Sponsorem imprezy była również Gmina Pieck, której wójtem jest nasza koleżanka rpr. Agnieszka Kurczewska. Wszystkich uczestników spotkania gościliśmy w dniach 25-28 maja 2022 r. w hotelu AMAX, położonym nad samym brzegiem jeziora Mikołajskiego ze wspaniałym widokiem na panoramę Mikołajek.

Podczas czwartkowej kolacji grillowej, uroczystego otwarcia imprezy dokonał wiceprezes KRRP, Prezes Fundacji Radców Prawnych Subsidio Venire i wicedziekan OIRP w Olsztynie – Michał Korwek. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety przygotowane przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Olsztynie oraz Gminę Piecki. Rozmowy, zabawa, dyskusje, tańce, w mniejszych lub większych grupach – trwały do późna.

W piątek rano część uczestników udała się na trasę kajakową rzeka Krutynią, część wybrała rejs żaglówkami, a niektórzy rowery, spa, gry w karty lub spacery po okolicy. Było wietrznie i słonecznie, czyli idealne warunki jak na takie spotkanie. Kajakarze popłynęli przepiękną rzeką Krutynią na odcinku od miejscowości Krutyń do Ukty z przystankiem w miejscowości Rosocha (13 km, pyszne placki) , a nieliczni dopłynęli nawet do miejscowości Nowy Most (plus 10 km). Można było wykąpać się w orzeźwiających wodach Krutyni. Żeglarze mieli wspaniały wiatr, pozwalający na sprawdzenie wszystkich swoich żeglarskich umiejętności i opłukanie wszystkich burt i bulajów. Wieczorem był rejs statkiem z DJ-em i z widokiem zachodzącego nad Mikołajkami słońca i nocnego nieba nad Śniardwami i Bełdanami. Były tańce na pokładzie, wyborna kuchnia i wspaniałe widoki.

W sobotę pogoda nie uległa zmianie, kajakarze przepłynęli kolejne kilkanaście kilometrów rzeką Krutynią, aż do miejscowości Iznota, a żeglarze wspomagając się wiatrem zaliczali kolejne mile okolicznych jezior. Był czas i na wędkowanie i na obchodzenie czterdziestych urodzin i na saunę i na masaże.

Sobotni wieczór spędziliśmy na kolacji z DJ-em przy tańcach w hotelu Amax, gdzie po raz kolejny próbowaliśmy wyśmienitej kuchnią hotelu i wymienialiśmy się wrażeniami z pobytu.

Niestety niedziela rano, to czas rozjazdów, rozstań , pożegnań uczestników, pierwszych lub ostatnich spacerów dla tych co jeszcze nie zdążyli zobaczyć Mikołajek. Śniadanie, kawa, woda, basen, jacuzi , spacer i do domu…

Dziękuję wszystkim uczestnikom za ten wspaniale spędzony czas. Wierzę, że na przyszłorocznym XIV Spotkaniu Integracyjnym „Mazury Cud Natury” spotkamy się znowu. Widzimy się już za rok!

Michał Korwek

Więcej zdjęć w galeriialbum XIII Spotkanie Integracyjne „Mazury Cud Natury” (2023)

Udostępnij: